02.10.2012

НА ЛЮДЕЙ ПОДИВИЛИСЬ І СЕБЕ ПОКАЗАЛИ

НА ЛЮДЕЙ ПОДИВИЛИСЬ І СЕБЕ ПОКАЗАЛИ

Кому не хотілось би побувати в Країні Вранішнього Сонця?! Така прекрасна нагода випала групі тернопільчан, найбільш вправних працівників заводу, що виготовляє кабельні мережі для автомобілів «Фольцваген». Вони стали учасниками традиційних змагань з фахової майстерності і відстоювали свою професійність нарівні з кращими представниками заводів, які входять в японсько-німецьку корпорацію SWS. Фінал цього турніру щороку проходить в Японії. Щоб на нього потрапити, команда, яку я мала честь тренувати, перемогла спочатку на відбіркових іграх у Польщі.

Місто Судзука зустріло нас високою вологістю і спекою, що чергувалася з короткочасними теплими дощами. Такий клімат характерний для східного узбережжя архіпелагу, куди ми прибули. Завдяки південно-східним вітрам тут переважають холодні зими з невеликою кількістю снігу та спекотне вологе літо.

Японія – унікальна країна. В ній дивним чином поєднуються і успішно розвиваються цивілізована правова держава західного зразка із самобутньою східною культурою, що має вікові традиції. Відображенням такого симбіозу сучасності та старовини є міста Осака і Кіото, в яких ми також мали змогу побувати. Осака – мегаполіс з хмарочосами, третій в країні за кількістю жителів, а стародавня японська столиця Кіото – сучасний адміністративний центр префектури. Та, незважаючи на модернізацію, в цих містах до наших днів збереглося багато старовинних храмів та пагод з багатовіковою історією. Скрізь зустрічається чимало людей в національних костюмах – кімоно.

Японці дуже привітні, працьовиті та чесні люди. Якщо ви в метро загубили гаманець, то, найімовірніше, він буде чекати на вас у бюро знахідок. Також не варто засмучуватись, коли починається дощ. Можна взяти будь-яку парасольку, якими наповнені вази, що стоять просто на вулицях. А потім, коли дощ закінчиться, поставити її в найближчу вазу. Найчеснішими у світі вважаються і поліцейські цієї країни. Ще приємно вразило, що при відсутності сміттєвих баків, всюди ідеальна чистота і бездоганний порядок. Це яскраве підтвердження тези, що чисто не там, де метуть. Усе сміття японці несуть додому і лише після відповідного сортування викидають. Так що нам, християнам, можна багато чому повчитися у цього народу.

Японська кухня – оригінальна, незвична і цікава своїми церемоніями. Тут споживають багато морепродуктів з рисом або макаронами. І все їдять паличками. Наша команда теж швидко освоїла цю техніку харчування. Іншого виходу просто не було. А ще в Японії зовсім не існує такого явища, як чайові. Вважається, що пропозиція грошей понад встановлену суму ображає гідність працівника сфери послуг. Поки клієнт платить призначену ціну, він залишається з обслуговуючим персоналом на рівних.

На відміну від європейсь­ких країн, в Японії без «своєї» людини порозумітися з кимось дуже важко. Далеко не всі її мешканці володіють англійською мовою, а якщо й розмовляють нею, то через своєрідний акцент сказане не завжди можна зрозуміти. Тому нам постійно допомагали два перекладачі, наші японські колеги.

Щодо мети поїздки– олімпіади з професійної майстерності – то тут також було чому повчитися. Учасники команд з Китаю, Малайзії, Японії були такими натренованими, що майже ідеально виконували вправи. Вони все робили вміло, якісно, чітко і швидко, без хвилювань та емоцій. Складалось враження, що сторонні чинники на них зовсім не впливають.

Вже після змагань деякі команди-учасниці представили публіці невеликий аматорський концерт, на якому мали змогу продемонструвати свої артистичні здібності. Ми виступили з народною піснею «Ти ж мене підманула». І привернули до себе увагу не лише співом, а й яскравими вишиванками. Цей український бренд, очевидно, сподобався присутнім, бо після концерту майже всі хотіли сфотографуватися з нами на пам’ять.

Завоювати перше місце, як на олімпіаді в Польщі, нам не вдалося, та ми набули колосального досвіду, який знадобиться нам у роботі. Крім того, поїздка до країни, де сходить сонце, виявилась пізнавальною, цікавою та приємною.

 Наталя САВЧАК, м.Тернопіль

Вгору