03.08.2012

ОКУЛЯРИ

ОКУЛЯРИ

В одній заможній сім’ї ріс хлопчик. Щоб син пишався багатством, яке у них є, батько вирішив відвезти його в село, аби показати, в якій скруті живуть інші люди. За задумом чоловіка, малий, своїми очима побачивши нужду, повинен був оцінити власне благополуччя.

Вони зупинились в оселі, де мешкала бідна сім’я, і декілька днів жили там, користуючись тим, що й господарі. Повернувшись додому, батько запитав сина, чи сподобалась йому подорож.

– Дуже! – із захопленням відповів хлопчик.

– Тепер ти знаєш, що зовсім поряд є й інше життя. Сподіваюсь, що ця поїздка була для тебе корисною.

– Звичайно. Я зрозумів, що ті люди дуже багаті. У них у дворі є чотири пси і корова. А в нас живе лише одна собака. У нашому саду є басейн, а у них недалеко від будинку – величезна бухта, іншого берега якої навіть не видно. У нас на подвір’ї горять ліхтарі, а все їхнє обійстя освітлюють зорі. У нас на задньому дворі патіо, а у них – безмежний горизонт. Спасибі, тату, що ти показав мені такі красоти! Справді, життя різностроннє. Воно відкривається людині саме тією гранню, яку вона хоче побачити. У кожного з нас є свої окуляри, через які світ сяє нам по-різному. Багатство чи бідність? Все залежить від того, як ми налаштовані. Як у бідності можна почуватися багатим, так і, володіючи величезними статками, залишатися убогим.

Вгору