12.09.2017

БОГ ПІДНІМЕ УКРАЇНУ

БОГ ПІДНІМЕ УКРАЇНУ

Трагічні події, що відбуваються в Україні, призводять до того, що багато співвітчизників живуть у паніці і бояться майбутнього. Люди хвилюються, що ж буде далі. Хочу кожного підбадьорити і поділитися своєю вірою: Бог пощадить і підніме Україну. Я вірю, що найближчим часом вона не тільки вибереться з усіх бід та проблем, а й стане однією з найвпливовіших і найбільш успішних країн світу. Моя впевненість у цьому базується на вагомих аргументах. Світ, у якому ми живемо, підчиняється духов­ним законам, встановленим Богом. І народи, які шанують Творця, пожинають Його благословення, а народи, які відвертаються від Нього, пожинають прокляття. Я маю принаймні десять фактів того, що Україна належить до першої категорії, тобто тих, які Бога визнають.

За літописцем Нестором, майже дві тисячі років тому біблійний апостол Андрій Первозванний відвідав Україну і сказав пророцтво: «Бачите ці гори? На них засяє благодать Божа, і тут буде місто, в якому Господь поставить багато церков». І піднявся він на ті гори, і благословив їх, і помолився Богу... Там пізніше з’явився Київ. Через тисячу літ після того, у 988 році, київський князь Володимир Великий хрестив киян у Дніпрі. Багато хто помилково думає, що Володимир прийняв православ’я, але це не так. У 988 році християнська церква ще була єдина. Великий розкол, внаслідок якого утворилися Католицька і Православна церкви, стався 1054 року, через 60 років після хрещення Русі. Так що Україна є колискою християнства серед слов’ян. І впродовж століть залишається епіцентром пробудження у Східній Європі. Зародження перших євангельсько-баптистських громад почалося в другій половині 19 століття у Херсонській губернії. Ядром великого п’ятидесятницького руху в двадцятих роках минулого століття стали Волинь і Одеса. А центром харизматичного пробудження дев’яностих, безперечно, був Київ.

Українським законодавством не обмежується свобода віросповідання. В країні вільно здійснюється державна реєстрація релігійних громад, дозволяється проведення зібрань на будь-якому місці, розповсюдження християнської літератури, проповідь Євангелія. Зі всіх країн Східної Європи в Україні найбільша концентрація євангельських храмів на один квад­ратний кілометр. В кожному населеному пункті є не один дім, де люди збираються для молитви. В уряді та на різних рівнях влади працює багато віруючих людей, які сповідують християнство. Такого немає в жодній державі колишнього Союзу. Чим більше таких людей при можновладцях, тим більше благословень має народ. Як багата Україна родючими чорноземами, так щедра і духовним надбанням. Аж настільки, що посилає зі своєї землі на місію в ближнє і дальнє зарубіжжя багато пасторів і євангелістів... Всі ці історичні, політичні, соціальні складові є суттєвими для Бога.
Та особлива причина, чому Він спасає і милує землю, – праведники (ті, хто повірив у Господа Ісуса Христа). А в Україні таких значний відсоток, зокрема в західних та центральних областях. Там багато сіл, де більша половина мешканців є членами помісних євангельських церков. У неділю вулиці в тих селах пустіють, бо всі люди збираються у Храмі або Домі молитви. За кількістю віруючих наша країна стоїть на другому місці в Європі і лідирує на пострадянському просторі. А Бог ще Аврааму сказав: якщо знайду хоча б 10 праведників, то помилую місто. Тож чим більше праведників в країні, тим більше у неї шансів бути благословенною!

Вагомим і промовистим також є той факт, що Україна позбулася комуністичних ідолів, яких боготворили понад сімдесят років. Якраз одна із причин, чому сьогодні дия­вол атакує Україну, вважаю, те, що ті боввани як уособ­лення безбожного режиму знищені на офіційному рівні – через прийняття закону про декомунізацію. Аналогічна ситуація описана в Старому Заповіті: як тільки цар Іудеї Єзекія (VIII ст. до н.е.) зруйнував місця для жертвоприношень божкам, розтрощив самих істуканів, яким поклонялись люди, проти нього відразу виступив вій­ною цар Ассирії...

Вирішальний же аргумент для благословення, на мою думку, той, що в Україні підноситься до Бога сила-силенна молитов. А молитва, як відомо, рухає Божою рукою. Багатомісячні безперервні ланцюгові пости, коли віруючі різних церков змінюють одні одних, служіння військових капеланів безпосередньо на лінії фронту, зачатки єдності всіх християнських деномінацій і як апогей – Національний День молитви за Україну. Один з найбільших критих залів Києва вже вдруге заповнюється представниками різних конфесій і церков (вісім тисяч чоловік!), які збираються для спільної молитви за Україну. Це рідкісне у світі явище, щоб баптисти, п’ятидесятники, харизмати, православні та католики, ­іудеї і навіть мусульмани не тільки сиділи в одному залі, а й разом молилися.

З реальної біблійної історії виходу ізраїльтян з єгипетського рабства знаємо: чим гірша ситуація, тим ближче визволення, чим сильніше ворог піднімається, тим більше буде Боже диво! Тому геть усякі негативні прогнози про Україну! Слухаймо те велике і благодатне, що каже Біблія. А також продовжуймо старанно молитися за нашу країну, і ми обов’язково побачимо перемогу!

Роман САВОЧКА, Портленд,США

Вгору