23.05.2018

ВЕЛИКЕ ЧУДО

ВЕЛИКЕ ЧУДО

Свято зіслання Святого Духа належить до найбільш урочистих у церковному році – ми відзначаємо народження Христової Церкви, бо в цей день Церква Христова почала жити. Перед вознесінням на небо Ісус Христос пообіцяв Своїм послідовникам: «Ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми ви свідками будете в Єрусалимі, і у всій Юдеї та Самарії, та аж до останнього краю землі». Думаю, на знак того, що апостоли будуть проповідувати Христову благовість усім народам, Святий Дух з’явився тоді у вигляді язиків. І сталося велике чудо: вони, будучи галілеянами, почали розказувати про великі Божі діла іншими мовами, як Дух їм давав промовляти, а кожен з паломників, які прибули до Єрусалиму з різних країн, чув свою рідну мову. Святий Дух просвітив простих і невчених людей таким потужним небесним світлом, що вони зрозуміли глибокі таємниці святої віри і стали найкращими проповідниками та богословами. Його ласка була така могутня, що після першої проповіді апостолів три тисячі слухачів повірили в Христа і прийняли святе хрещення.

У книзі Буття сказано, що спочатку вся земля мала одну мову й одні слова. Але горді й зарозумілі люди почали будувати вежу, щоб досягнути до неба, зрівнятися з Господом. Він побачив це і покарав їх за гордість, розділивши різними мовами: «Зійдімо і змішаймо там їхні мови, щоб не розуміли вони мови один одного». А в день зіслання Святого Духа Бог дав можливість різномовним паломникам чути проповідь кожному його мовою. Святий Дух – Дух любові і єдності – вчинив це чудо для об’єднання всіх народів.

З тих пір Святий Дух постійно діє у Христовій Церкві, мешкаючи в серцях християн, немов у храмі. Він є душею Церкви, освячує її й опікується всіма її членами, допомагає віруючим через Христа мати доступ до Отця. Святий Дух є Духом життя. Ним Отець оживляє людей, мертвих через гріхи, його силою ми одержуємо прощення. Також знаємо, що всі добрі справи, постанови, всяке просвітлення душі походять від Святого Духа. Лише Святим Духом можна визнати Ісуса Христа, назвати Його Господом. Святий Дух утверджував у вірі наші старші покоління в часи атеїстичних переслідувань, силою Святого Духа Церква збережена в усі темні часи, і його силою вона продовжує розвиватися й укріплюватися.

Тож сьогодні нам ніщо не заважає поєднати наші серця з любов’ю Божою. Бо для того, щоб увійти у співтовариство святих на небі, треба жити з Христом тут, на землі, жити, зберігаючи білий одяг своєї душі виконанням заповідей Господніх, підтримуючи її в чистоті та підживлюючи свої духовні сили дарами Святого Духа, дарами любові й благодаті Божої, які Господь щедро дає тим, хто любить Його і живе за Христовими принципами.

Тож стараймося, щоб на­ше серце завжди було приємним помешканням для Святого Духа. Він сам нам у цьому допомагає. Ми можемо звертатися до нього простими та чудовими словами: «Утішителю, Душе істини, ти всюди є і все наповняєш. Добрий скарбе і джерело вічного життя, прийди і вселися в нас, очисть нас від усякої скверни та приведи нас до спасіння». А ще – зав­жди дякувати нашому Господу за Його чудесний дар – Святого Духа.

Орест МИХ, м.Львів

Вгору