12.03.2018

Біллі Грем (1918-2018)

Біллі Грем  (1918-2018)

26-те лютого в США було оголошено траурним днем. Над Білим домом, усіма посольствами, військовими базами і кораблями були приспущені прапори. Америка ховала всесвітньо відомого євангеліста Біллі Грема, який на 100-му році життя пішов у віч­ність. Віддати данину шани одному з найбільш впливових християнських проповідників ХХ століття прийшли діючий президент країни Дональд Трамп, екс-президенти Барак Обама, Білл Клінтон, Джиммі Картер, обидва Джорджа Буша, зірки Голлівуду, політики, члени конкуруючих партій. Всі вони схилили голови і віддали почесті найвищого рівня «пастору Америки» і «протестантському татові», як заслужено називали Біллі Грема за визнач­ний вплив на релігійне життя країни і світу. Знаменита ротонда Капітолія вперше з 2005-го року стала місцем прощання не з державним діячем.

До християнства Біллі Грем навернувся у шістнадцятирічному віці. Вже через кілька років він був рукопокладений на пасторське служіння в одній із церков. Невдовзі разом з друзями заснував Євангельську асоціацію Біллі Грема і очолив її. З тих пір вона ось уже 68 років зберігає свою діє­здатність. В 1977 році він став першим служителем, що виступив за «залізною ширмою», організувавши крусейд до соціалістичної Угорщини. В 1992 році він подарував Біблію і свою книгу «Мир з Богом» Кім Ір Сену, президенту Північної Кореї. Як проповідник Біллі Грем неод­норазово відвідував СРСР і країни СНД (в 1980-1990 роках). Заключний акорд його могутнього євангельського голосу прозвучав у червні 2005 року в Квінсі, одному з районів Нью-Йорка, де 87-річного благовісника почуло 230 тисяч чоловік.

А загалом за 60 років служіння Господу проповідь Слова Божого з уст Біллі Грема мали можливість слухати приблизно 215 мільйонів чоловік. Для донесення Благої Звістки якомога більшому числу людей він використовував увесь арсенал доступних засобів – від телеграм і телефонів до супутникового телебачення та Інтернету – аби навернути грішні душі до Христа. Проповіді Біллі Грема транс­лювалися в 185 із 194 існуючих держав світу. А в більш ніж 80 країнах він побував особисто, часто затримуючись там на кілька тижнів чи місяців (проповідував у величезних залах, на стадіонах, у гігантських наметах). Під час 417 проведених ним крусейдів понад 3 мільйони осіб покаялися у гріхах і пов’язали своє життя з християнством.
Американці вважають Грема одним з найбільших моральних авторитетів, що викликають у них захоплення. Його чиста репутація дозволила бути духовним радником 12-ти президентів США, починаючи з Гаррі Трумена і закінчуючи Бараком Обамою, в тому числі Ліндона Джонсона, Дуайта Ейзенхауера, Річарда Ніксона, Джорджа Буша, Білла Клінтона. Крім того, Грем дружив з відомим лідером руху за громадянські права чорношкірих Мартіном Лютером Кінгом...

Кілька років тому Біллі Грем написав: «Одного дня ви прочитаєте чи почуєте, що Біллі Грем помер. Не вірте цим словам. Я буду більше живий, ніж є зараз. Я просто зміню свою адресу. Я ввійду в Божу присутність».

Вгору