06.03.2017

ІСААК НЬЮТОН (1643-1727)

ІСААК НЬЮТОН (1643-1727)

(Основоположник класичної фізики, математик, фізик, астроном)

Із законами Ньютона кожна людина знайома ще зі шкільних років, але, мабуть, не всім відомо, що вчений багато займався теологією і біблійними дослідженнями. Більша частина його статей була присвячена не науковим, а якраз релігійним темам, що є свідченням глибокої віри в Бога. Віра в Бога спонукала його з’ясовувати фізичні закони з метою зрозуміти найвищу муд­рість Творця. У світогляді Ньютона Бог невід’ємний від природи і абсолютності простору. Навіть декілька цитат з його праць докорінно змінюють наше уявлення про нього і його наукові досягнення.

*** «Таке витончене єднання Сонця, планет і комет не мог­ло статися інакше, як через премудрість та силу могутньої і надзвичайної Істоти. Ця Істота керує всім не як душа всесвіту, а як його володар і через Своє панування іменується Господь Бог Вседержитель».

*** «З істинного панування Бога випливає, що Він є живий, премудрий, всемогутній, абсолютно досконалий, всезнаючий, вічний і нескінченний, тобто існує з вічності у вічність, перебуває з нескінченності у нескінченність, всім керує і все знає, що було і що буде».

*** «Дивлячись на Сонячну систему, я бачу Землю саме на такій відстані від Сонця, щоб отримувати достатню кількість тепла і світла. Це не можна пояснити випадковістю».

*** «Тяжіння пояснює рух планет, але воно не може пояснити, хто змусив їх рухатися. Тільки Бог може все пояснити. Він знає все, що відбувається, і все, що має статися!»

*** «Як так вийшло, що очі, і тільки очі, у всіх живих істот прозорі, що всередині у них прозора рідина, в центрі кришталик, а перед ним зіниця, і все це так ідеально підходить одне до іншого і так ідеально забезпечує зір, що коли виходить щось із ладу, людині не вдається полагодити? Хіба знав сліпий випадок, що таке світло і що таке рефракція, хіба міг він хитромудрим чином влаштувати очі всіх живих істот так, щоб вони користувалися властивостями світла? Ці та подібні міркування завжди призводили і призводитимуть людство до віри в Того, Хто створив світ, тримає Його Своєю силою і тому викликає у нас благоговійний страх.
Чи випадково у всіх птахів, звірів і людини права і ліва сторони однакові (за винятком нутрощів); чи випадково у них всього двоє очей і не більше, і розташовані вони по обидва боки лиця; і всього два вуха, розташованих по обидва боки голови; і ніс з двома отворами; і дві передні лапи, або два крила, або дві руки, що ростуть з плечей; і дві ноги, що ростуть зі стегон, і не більше? Звідки ця однаковість зовнішніх форм, якщо це не наслідок мудрого задуму Творця?

Ось чому ми всі повинні схилитися перед єдиним Богом, Творцем усього сущого – нескінченним, вічним, всюдисущим, всезнаючим, всемогутнім, наймудрішим, найбільш праведним, найбільш благим і святим. Для нас благо – любити Його, шанувати, приходити до Нього, підносити Йому молитви, подяку і хвалу, оспівувати Його Ім’я і дотримуватися Його заповідей».

*** «Я принципово переконаний у тому, що Біблія – Боже Слово, записане людьми під натхненням Святого Духа. Я вивчаю Біблію кожен день... У Біблії я знаходжу більше ознак автентичності, ніж у будь-якій світській історії».

*** «Бог створив світ і незримо керує ним. Він заповів нам любити Його і поклонятися Йому і ніякому іншому богу, шанувати батьків і вчителів та любити своїх ближніх, як самих себе, бути помірними, справедливими, миролюбними і милостивими... Тією ж силою, якою Він на початку подарував життя усьому твориву, Він здатний воскрешати мертвих. І вос­кресив Ісуса Христа, нашого Спасителя, Який вознісся на небеса, щоб набути Царство та підготувати місце для нас, і Який послав на землю Святого Духа. Христу поклоняються як Божому Агнцю.»

*** «І коли ви увірували, то не соромтеся проголошувати істину – говоріть її відкрито і прагніть переконати також і ближнього свого, щоб при воскресінні успадкувати обітницю про те, що «розумні будуть сяяти, як світила небозводу, а ті, хто привів багатьох до праведності, немов зорі, навіки віків» (Книга пророка Даниїла 12:3). І радійте, якщо вас зараховано до тих, хто гідний постраждати за Добру Новину, бо нагорода буде велика!»

Із книги Т. ДИМИТРОВА «Вони вірили в Бога»

Вгору