04.01.2016

БОГ ЯВИВСЯ ВО ПЛОТІ

БОГ ЯВИВСЯ ВО ПЛОТІ

Понад дві тисячі років відділяють нас від тієї святої ночі, котра звістила світові тайну Боговтілення. Здійснилася нечувана подія, яка засвідчила Божу любов до людей. Будучи Богом, Ісус з’явився на землю, щоб ми Його осягнули, в Ньому черпали для себе силу і благодатну допомогу. І в цьому дійсно висота, недосяжність і невимовність Божого милосердя. Бог при­йшов на землю, щоб стати Сином Людським і звершити наше спасіння. Він жив з людьми, вчив нас – мовою, Своїм життям подавав приклад істинної віри, любові, правди, творив справи милосердя і доброчинності.

Молитва і роздуми про втілення Божого Сина викликають почуття подиву, захоплення і особливої подяки за милість і любов до нас, грішних. У древньому Вифлеємі нам подарована Божественна благодать. З тих пір це місце особливої і постійної присутності Божої, місце, де все нагадує «велику благочестя тайну: Бог явився во плоті». Не багато хто сподобився в ту ніч вклонитися Новонародженому. Серед тих небагатьох були й прос­ті пастухи. Вони побачили ангелів, почули їх благовіст про втілення Божого Сина, про ту радість, яка буде усьому світу, повірили в цю звістку і поспішили до Христа.

В події Різдва Христового проглядається три головних аспекти. Перший з них – історичний. Господь прийшов на землю у визначений час, народився у визначеному географічному місці нашої планети. І допоки житимуть люди, вони не перестануть розмірковувати над цією священною подією, говорити про місце, яке освятив Господь Своїм народженням, про історичні умови, в яких воно відбулось. Другим є аспект пророцький: в убогому вертепі міститься момент присутності Христа серед людства – прелюдія і обіцянка Його нового приходу по завершенню нинішнього історичного періоду життя людей на землі. Таким чином, Різдво Христове – це не лише закінчення багатьох Божих обітниць і пророцтв, а й звернення до грядущого Другого пришестя, яке вирішить нашу вічність. І третій аспект – це постійна присутність ­Ісуса Христа в людській історії та наших долях. Господь воістину зі всіма нами в усі часи. Ми віримо, що в будь-якій частині світу, де очі й уста звернені в небеса, дарується істинна присутність Спасителя, жертовна нетлінна трапеза для наших нинішніх мандрів у напрямку до вічного Єрусалиму.

Нехай на цьому шляху світло вифлеємської зірки сяє для кожного з нас. Нехай вона керує нами і приведе до ясел Втіленого Слова, де відкриваються скарби мудрості та любові, істина Божественної правди і вічного життя. Нехай Господь знайде Собі вертеп і ясла в наших душах. Тільки Він є дорога, істина і життя, лише в Ньому мир, радість і блаженство.

Господа Ісуса Христа, що народився заради нас, просимо благословити Україну, весь світ і кожного зокрема Своїм миром та благополуччям.

 За матеріалами проповіді митрополита ВОЛОДИМИРА

Вгору