01.02.2016

ЧОМУ ПРИЙШЛО ГОРЕ

ЧОМУ ПРИЙШЛО ГОРЕ

Чому до нас прийшла війна? Звідки ця страшна біда? Як позбутися цього зла? Чому Україна ніяк не може вибратися з негараздів? Ці запитання турбують багатьох українців. Здебільшого звинувачують владу: помаранчеву, потім біло-голубу, тепер цю, постмайданну. Знову подейкують про вибори або й про третій майдан. Пристрасті вирують нерідко аж до самосуду. Але при цьому ми чомусь не завжди дивимося у своє особисте життя, не помічаємо своїх прогріхів, не пильнуємо за своїми вчинками.

Зауважмо хоча б, як ми говоримо. Сьогодні нецензурна мова стала ледве не нормою. В будь-якому громадському місці, де збирається більш ніж два чоловіки, можна почути брудну лайку. Причому нею послуговуються як старші, так і молоді. Останні – особливо! А за кожним нецензурним словом стоїть якийсь нечистий дух. Промовляючи їх, люди автоматично закликають бісів у своє життя і свій рід. Таким чином вони бездумно, «просто для зв’язки слів», насилають прокляття (невдачі, бідність, хвороби, передчасну смерть тощо) на кілька поколінь. На жаль, ми не завжди наважуємося зупиняти лихослова. А це наша відповідальність – сказати йому: «Не матюкайся, бо цим ти проклинаєш своїх нащадків, які хотіли б жити благополучно, та через тебе не зможуть». Адже Бог навчає, що «смерть та життя – у владі [твого] язика». Тобто від того, що ми говоримо, залежить наше теперішнє і майбутнє.

А скільки у нас брехні! Обманюють усюди: у владних кабінетах, у сім’ях, трудових колективах, на базарах, в магазинах. Якось з товаришем довелося побувати на авторинку. Здається, з таким поголовним обманом я ще не стикався. За словами продавців, усі машини нові, з мінімальним пробігом і жодної – після аварії. Дивиться такий собі чолов’яга блакитними чесними очима і запевняє, що його десятирічна, уся облізла, зі стертим кермом «тачка» має всього «40 тисяч кілометрів пробігу й жоднісінького фарбування». І посміхається до того ж… А нещодавно купив мішок цементу. Там виявилась недостача (сім кілограмів). Коли повернувся назад до продавця, він щиросердо пояснює: «Якщо я продаватиму чесно, то це ж коштуватиме дорожче». Парадокс! І ми хочемо благословення?

Зростає беззаконня й через позашлюбні зв’язки. Подружня вірність вважається направду рідкісним явищем. Зраджують як чоловіки, так і жінки. Крім реальних переступів, сьогодні поширені ще й віртуальні сексуальні збочення (захоплення порносайтами). Це гидота і гріх перед Богом. Як і вбивства, що кояться в наших абортаріях. Подумати тільки – батьки змовляються заподіяти смерть власній дитині… А скільки людей оплутані дурманом оковитої! Статистика трагедій, що стаються через вживання спиртного, вражає. Лиш серед загиблих у ДТП вісімдесят відсотків – з вини п’яних водіїв. Побутові конфлікти, розлучення, злиденність, фізичні недуги – алкоголь скрізь робить свою чорну справу. До того ж все це не афішується, бо реалізація горілчаних виробів та їх реклама приносять величезні прибутки.

В Біблії написано, що за всі гріхи Бог судиться з народом, і земля через те плаче: «Послухайте слова Господнього, Ізраїлеві сини, бо Господь має прю із мешканцями земними, бо нема на землі ані правди, ні милости, ані богопізнання. Клянуть та неправду говорять, і вбивають та крадуть, і чинять перелюб, поставали насильниками, а кров доторкається крови. Тому-то в жалобу земля упаде, і стане нещасним усякий мешканець…» (Книга пророка Осії 4:1-4). Це слово сьогодні актуальне для народу України. Бо беззаконня рано чи пізно призводять до розплати. А ми запитуємо, чому прийшло горе…

Але в нас, споконвіку християнської країни, є вихід. Це покаяння. Потрібно, щоб увесь народ як один став на коліна перед Богом, визнав свої провини і зупинив беззаконня. Кажу це, бо люблю своїх дітей, братів і сестер, вболіваю за свій народ. Справжній лікар, коли бачить нарив, розрізає його, щоб гній витік. Так і нам треба видалити нарив гріха. Інакше не допоможуть ані позичені мільярди, ні чужоземні спеціалісти, ні нові технології. Німеччина, наприклад, під час війни була вщент зруйнована, але публічно покаялася, і Бог простив та благословив її.

Покаймося і ми, хай Господь змилується над нашою землею. Звернімося до Нього в молитві – за себе, за владу, за всіх людей, навіть за ворогів, щоб зцілилися наш народ і українська земля. Люблячий Бог обіцяє вислухати нас, прос­тити наші гріхи і вилікувати наш край.

 Пилип САВОЧКА, м.Вишневе, Київська обл.

Вгору