05.05.2016

ДОПОКИ ЩЕ Є ЧАС

ДОПОКИ ЩЕ Є ЧАС

 

Радіє вся християнська родина, бо Христос воск­рес! Воскресіння Господа проповідують ангели, відвалений камінь, пустий гріб. Він воскрес і виправив всяку неправду та несправедливість, повернув здоров’я, спокій і мир, укріпив віру і волю, впевненість у собі й у завтрашньому дні. З Ним і в Нього немає ніяких втрат і нічого непоправного. Своїм воскресінням Месія відкрив шлях до вічного життя усім людям.

Яка дивна Божа премудрість! Перші будуть останніми, а останні – першими. Горді будуть понижені, а понижені – піднесені. Не буде калік, і ні­хто не матиме ні душевної, ані фізичної вади. Не буде болю, страху, сліз. Не буде ні сиріт, ні вдів, одиноких і принижених. Нам нічого не бракуватиме, ми ні про що не журитимемося. Батьком, матір’ю і найкращим другом для всіх буде Спаситель. Він все це приготував для нас.

Св. ап. Павло у своєму листі до коринтян пише, що образ цього світу проминає. А образ – це тільки дзеркало, лише відображення чогось, відбиток. Отже, є той, інший світ, світ непроминаючої реальності. Ми всі належимо і підвладні часу, але на кожного неодмінно чекає вічність, яка важливіша і дорожча за увесь видимий світ. Перед її порогом залишаються усі земні цінності. Над нею не має влади ні зло, ні гріх, ні навіть смерть.

Воскресіння Христа – це не ідея і не філософська теорія, а реальний і очевидний факт. Його ніякий людський розум придумати не міг. Це – беззаперечна істина, яка відтуляє завісу великої тайни нашого буття і несе всім незрівнянну вічну радість. Творець приготував нам нову землю і нове небо – царство миру і любові. Там все довершене, досконале. Наші тіла преобразяться, зміняться «в той же образ [Христа] від слави на славу, як від Духа Господнього». Ніхто не знає, як це станеться, тому покірно і смиренно схиляємо свої голови перед цією великою тайною величі і слави Його, коли Бог буде «у всьому все». А поки що ми всі ще в дорозі. І допоки є ще час, нам потрібно готуватися, пам’ятаючи, що туди ніщо нечисте не ввійде. Христос нас запевнив: «Блаженні чисті серцем, бо вони побачать Бога». А бачити Бога – це уже належати до Його Царства вічного щастя, двері до Якого своїм воскресінням відчинив нам Господь.

Протоієрей Михайло МЕЛЬНИК, с.Старі Кривотули, Івано-Франківська обл.

Вгору