06.04.2018

ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОВЕ

ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОВЕ

Сьогодні спасіння світові – «Христос воскрес із мертвих. Первісток Христос, потім ті, що Христові...»

Коли минула субота, вночі, на третій день після своїх страждань і смерті, Господь Ісус Христос силою Свого Божества ожив, тобто воскрес із мертвих. Його людське тіло преобразилося. Він вийшов із гробу, невидимий для сторожі, не відваливши каменя (так пише євангеліст Матвій), не порушивши синедріонової печатки. Від тієї миті воїни, самі не знаючи того, охороняли порожній гріб...

Воскресіння Ісуса Христа з мертвих, Пасха – найбільше і найвеличніше свято у церковному календарі, апогей торжества всіх християн. У цей день здобута перемога добра над злом, життя над смертю. Надприродним чином повернувшись до життя, Ісус Христос цим самим засвідчив свою перемогу над царством темряви. Внутрішнім рушієм Його тріумфу стала любов. Якраз вона є суттю Його єства і основою Божественної могутності. І все, що Христос звершив, Він звершив силою Своєї любові. Саме з безмежної любові до нас, людей, Ісус прийшов у цей світ і умалився до людської подоби, з любові до нас прийняв страждання і смерть на хресті, з любові до нас Він воскрес третього дня, щоб ми воскресли разом з Ним до нового, вічного життя. Тому Пасха, або Великдень, – це торжество Божої любові.

Коли наша душа буває знеможена життєвими випробуваннями, пригнічена якимось горем, прибита каменем проблем, любов повертає їй радість життя. Справжня любов має силу перемінити най-більший душевний смуток у велику радість свободи, як це сталось у день Воскресіння Христа. А також вона має силу воскрешати людські душі, мертві через гріхи. Але все це стається за умови нашої доброї волі. Якось святий Августин сказав: «Якщо б Христос задля тебе тисячу разів помер і тисячу разів воскрес, то це нічого тобі не поможе, якщо ти не помреш для гріха і не воскреснеш для любові». Як гріхи всього людства стали причиною смерті Божого Сина, так любов Батька воскресила Його до життя.

Проливши на хресті Свою кров, Ісус Христос став ублаганням за наші гріхи, випросив у Отця прощення для нас, викупив нас від прокляття смерті. Тому Його свята кров має силу берегти і захищати наше життя від всякого нещастя. Кров у Біблії – це символ життя і любові. Кров’ю Господа Ісуса Христа скріплений Новий Заповіт, який відображає нові стосунки між людьми і Богом – стосунки любові. Переможна Христова любов оживляє людські серця до нового життя, щедро наповнює нас невичерпною радістю, зігріває душі, наділяє силою перебувати в Його волі, прощати ближніх і дарувати їм щиру любов. Він все уже звершив, оправдавши нас Своїм славним воскресінням з мертвих. Христос воістину воскрес!

о. Михайло ЧИЖОВИЧ, м.Тернопіль

Вгору