07.03.2017

ВЕСНЯНІ ПАХОЩІ

ВЕСНЯНІ ПАХОЩІ

Вам знайомий цей аромат – ледь вловимий, ніжний, чистий, живлющий? Я думаю, це пахнуть підсніжники. Їх ще не видно, маленькі пуп’янки тільки-но прокидаються від сну, але вже невимовно гарно пахнуть. А може, це я просто пройшла повз квітковий магазин? Набираю ще раз повні легені повітря і… Та ні – пахощі нікуди не зникають. Починаю підозрювати, що це… запах сонця – он як гарно воно світить сьогодні, всіма своїми флюїдами проникає у кожну шпаринку змерзлої землі. Посміхається з високого неба, зігріває, тішить. З ним все довкола повеселішало. Пташки співають свої найкращі весняні пісні. Біжать метушливі школярі, про щось перегукуючись. Коти біля будинків вигрівають боки. Але що ж це пахне? Не підсніжники. Не сонце. Ось воно грайливо сховалось за хмаринку, а я, однак, відчуваю, що все довкола пронизане чимось таким ароматно-неповторно-гарним.

Задумана, відчиняю двері, заходжу до хати. На кухні клопочеться мама. Переодягаюсь і чую, що вона кличе обідати. Вже за столом, ловлячи мамин лагідний погляд, раптом – еврика! Це не звичайний запах, як хімічне явище. Це щось незалежне від географічних та метеорологічних умов. Все набагато простіше і водночас глибше. Як я раніше не здогадалась?! Це ж мамина любов! Це нею сповнене все навколо. Все у нашому світі. Йдеш вулицею і не підозрюєш, що десь поруч хтось готує, лікує, чекає, допомагає, хвилюється, одне слово, любить. Це вони – наші любі матусі. Ти живеш і зовсім не думаєш, що твоя ненька не перестає радіти твоїм успіхам, переживати за твої невдачі, мріяти про щастя для тебе, підтримувати тебе молитвами. Лише вона одна пам’ятає твою вагу та зріст при народженні, твоє перше слово, перший зубчик, перший крок.

Так від кожної мами до дитини і простягаються життєдайні промінці щедрості, лагідності, турботи. Ці світлі пучки на площині нашого життя заломлюються всіма кольорами райдуги, насичують повітря озоном добра та любові і заповнюють увесь простір запашним ароматом. Саме тому всюди ми відчуваємо його різні відтінки, адже любов кожної мами пахне по-своєму. За їхню ніжність, ласку і самопожертву хочеться обійняти всіх матерів світу, подарувати їм безліч квітів, сказати багато гарних слів, подякувати за їхню велику, безумовну, натхненну любов, побажати справжньої радості, довголіття, Господнього захисту та щодня за них схилятися перед Богом у щирій, ревній молитві.

Ірина ВІННИК, смт Летичів, Хмельницька обл.

Вгору